سایت عکس و سرگرمی
پرینتر اچ پی
راهنمای خرید مادربرد
راهنمای خرید ویدئو پروژکتور
اچ پی سرور
سرور اچ پی
سوئیچ شبکه سیسکو
سوئیچ سیسکو
یو پی اس فاراتل
دوربین مداربسته سامسونگ
دوربین مداربسته هایک ویژن
دوربین مداربسته داهوا
قیمت موبایل
قیمت انواع گوشی
قیمت گوشی
پایین ترین قیمت گوشی
بهترین گوشی برای موزیک
بهترین گوشی برای سلفی
بهترین گوشی برای بازی
راهنمای خرید تلویزیون
راهنمای خرید موبایل
راهنمای خرید گوشی
قیمت انواع تبلت
قیمت تبلت
لپ تاپ قیمت
قیمت لپ تاپ
قیمت لپ تاپ ایسوس سری x
قیمت لپ تاپ ایسوس سری N
قیمت لپ تاپ ایسوس سری k
قیمت لپ تاپ ایسوس سری v
قیمت لپ تاپ ایسوس سری U
قیمت لپ تاپ ایسوس سری K555
close
سلامت باشيد

سلامت باشيد
سلامتي

تقويم ميلادي
تقويم ميلادي همان گونه كه از نام آن مشخص است بر اساس ميلاد حضرت مسيح (ع) مي باشد. اين روش محاسبه تاريخ و زمان پيش از تولد حضرت مسيح در روم مورد استفاده بوده است و پس از آن در دوره مسيحي با همان روش قبل پذيرفته شد اما مبدا تاريخ به تولد حضرت مسيح تغيير يافت. تقويم ميلادي اوليه با نام تقويم ژولين (
Julian)يا ژوليني شناخته مي شود. در گاهشماري ميلادي هر سال از ۳۶۵ روز تشكيل يافته است و هر چهار سال يك روز به روز هاي آن اضافه مي شود و در واقع هر سال از ۳۶۵.۲۵ روز تشكيل شده است كه در اصطلاح به سالي كه به جاي ۳۶۵ روز، ۳۶۶ روز دارد سال كبيسه گفته مي شود.

ادامه اين متن در مقاله «تبديل تاريخ شمسي به ميلادي» قابل مشاهده است.

منابع مقاله: بنياد ويكي پديا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۴۱:۱۴ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

آب لبو و افزايش قدرت عضلاني بيماران قلبي
قدرت بدني شاخص مهمي براي نوع عملكرد افراد است. به طور كلي هر چه فرد از لحاظ جسمي قدرتمندتر باشد زندگي طولاني تري خواهد داشت. به گفته محققان، از سن خاصي به بعد، به ازاي هر يك سال، يك درصد از قدرت عملكرد ماهيچه و عضلات بدن كاسته مي شود.

طبق يك مطالعه جديد، آب لبو حاوي غلظت بالايي از نيترات است و مي تواند به افزايش قدرت عضلات بيماران قلبي كمك كند. نيترات ها طي فرآيندي در بدن به اكسيد نيتريت تبديل مي شوند كه در كمك به شل شدن ديواره رگ هاي خوني و بهبود سوخت و ساز بدن نقش مهمي دارند. تحقيقات نشان داده است كه نيترات موجود در لبو و سبزيجات برگ دار مانند اسفناج، عملكرد عضلاني افراد را افزايش مي دهد.

در اين مطالعه محققان مزاياي نيترات را در رژيم غذايي ۹ نفر از افرادي كه نارسايي قلبي داشتند، مورد آزمايش قرار دادند. نارسايي قلبي نوعي بيماري است كه در آن قلب به تدريج قدرت پمپاژ خود را از دست مي دهد. در اين آزمايش به اين بيماران آب لبو داده شد و پس از دو ساعت مشخص شد كه يك افزايش ۱۳ درصدي در قدرت ماهيچه هايي كه سبب منبسط شدن و حركت كردن زانوي اين افراد مي شد به وجود آمده است. پژوهشگران همچنين دريافتند كه بيشترين مزاياي آب لبو هنگام حركات سريع و قدرتي ماهيچه ها حاصل مي شود.

متن كامل مقاله «خواص بي نظير لبو و آب لبو»

منبع: خبرگزاري مهر


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۴۰:۲۲ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

خسته و كسل هستيد؟ به جنگ خستگي برويد و سوخت‌وساز بدن را افزايش دهيد
در فصل گرما بدن ما آب بيشتري از دست مي‌دهد و به همين دليل لازم است كه با مصرف آب زياد و مواد غذايي آبدار مانند هندوانه نيازهاي آن را تامين كنيد. هندوانه از 92 درصد آب تشكيل شده و از جمله بهترين ميوه‌ها براي خنك شدن و رفع عطش است.

علاوه بر اين، هندوانه سرشار از پتاسيم، ويتامين C، ليكوپن و آهن است كه كمك شاياني به مبارزه با خستگي‌هاي روزمره مي‌كنند. هندوانه سرشار از الكتروليت‌ها (سديم و پتاسيم) است. اين موضوع هندوانه را به يك ميان‌وعده‌ي شگفت‌انگيز تبديل نموده كه طراوت و انرژي را براي بدن به همراه مي آورد. هندوانه نه تنها باعث جبران الكتروليت ‌هايي كه از طريق تعريق از دست رفته‌اند مي‌شود، بلكه به جذب آب سلول‌ها و حفظ تعادل آب آنها كمك مي‌كند.

هندوانه و ديابت
نوع قندهايي كه در هندوانه وجود دارد قدرت شيرين‌كنندگي بالايي نسبت به قندهاي ديگر دارند. به همين دليل هندوانه طعم شيرين تري دارد. اگر از ديابت رنج مي‌بريد بايد بدانيد كه هندوانه با وجود كم قند بودن اما شاخص گليسمي بالايي دارد؛ يعني اينكه با سرعت بالايي قند خون را بالا مي‌برد.

برخي از مبتلايان به ديابت بر اين باورند كه چون قند موجود در صيفي‌جات از نوع قند ميوه و طبيعي است، پس مي‌توانند از اين ميوه‌ها به راحتي و بدون هيچ محدوديتي استفاده كنند و گاهي هم آب اين ميوه‌ها را جايگزين آب مصرفي به ويژه در فصول گرم سال مي‌كنند. اين اشتباه رايج گاه ممكن است به گمراهي فرد مبتلا به ديابت و در نهايت به عدم كنترل بيماري بينجامد.

برگرفته از مقاله جامع «خواص و فوايد درماني هندوانه»

منابع: جام جم آنلاين تبيان Phow


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۹:۴۱ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

با پوست موز دندان هاي تان را سفيد كنيد
سفيد كردن دندان‌ها با پوست موز نه تنها ضرري براي دندان‌هاي ما ندارد بلكه براي دندان هاي ما مفيد هم هست زيرا پوست موز سرشار از مواد معدني و ويتامين هاي مختلف است و علاوه براين روش بسيار ارزاني براي سفيد كردن دندان‌هاست
. براي اين كار از يك موز رسيده استفاده كنيد زيرا موز رسيده بيشترين ميزان پتاسيم را دارد.

موز را از انتها پوست بكنيد تا همه رشته هايش كنده شود. قسمت داخلي پوست موز را حدود دو دقيقه به آرامي روي سطح دندان هايتان بماليد. به اين ترتيب مواد معدني موجود در پوست موز، مثل پتاسيم، منيزيم و منگنز جذب دندان‌هاي شما مي‌شوند و آن‌ها را سفيد مي‌كنند. هر شب قبل از خواب اين كار را انجام دهيد تا دندان‌هايتان كم كم سفيد شوند. پوست موز براي مدت بيشتري هم مي‌تواند روي دندان‌هايتان بماند.

تعداد و كيفيت اسپرم‌ها را تقويت مي‌كنند
موز سرشار از آنزيمي به نام بروملين است. آنزيمي كه نقش مهمي در تنظيم هورمون‌هاي مردانه دارد. موز همچنين ميوه‌اي سرشار از ويتامين
B1، A و C است كه با افزايش استقامت و پايداري اسپرم‌ها قدرت باروري را در مردان افزايش مي‌دهد.

بخشي از مقاله «خواص شگفت انگيز موز براي بدن»

منابع: برترين ها تبيان باشگاه خبرنگاران جوان - سيمرغ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۹:۰۷ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

كاهش وزن با آب شلغم
نوشيدن آب سزيجات در دراز مدت به لاغر شدن شما كمك خواهد كرد. مناسب ترين نوع سبزيجات براي لاغري سبزيجات خانواده كلم و شلغم هستند. با نوشيدن آب اين سبزيجات چه به تنهايي و چه همراه با ميوه هاي ديگر يكي از موثرترين سلاح هاي مبارزه با چربي هاي ناخواسته را به كار گرفته ايد. سبزيجات خانواده كلم و شلغم به دليل سطح مغذي هاي گياهي طبيعي بسيار بالايي كه دارند براي كاهش چربي عمومي بدن و افزايش متابوليسم بسيار مفيد هستند.

شلغم و رفع اختلال نعوظ
ورود خون به درون عروق آلت باعث طويل و ضخيم شدن آن مي‌شود. وقتي اين حالت ايجاد نمي‌شود، درواقع اختلالي در كار هست. يكي از علل عمده بروز اختلال نعوظ، ترك جماع مي باشد؛ ترك جماع ولو براي مدتي كوتاه مي‌تواند باعث ضعف و سستي آلت شود. در اين شرايط خوردن برخي مواد غذايي از جمله شلغم، مي‌تواند به بهبود شرايط كمك كند. دليل ديگر اختلال نعوظ، سستي عصب آلت تناسلي است كه به علت غلبه خلط بلغم در آلت تناسلي روي مي دهد. در اين شرايط هم شلغم به دليل طبيعت گرم و نفاخ خود به درمان مشكل كمك مي كند.

متن كامل مقاله «فوايد مصرف شلغم براي انسان»

منبع: برترين ها


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۵ ] [ ۱۲:۳۸:۳۶ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

پيشگيري و كنترل بيماري ديابت
خوراكي هاي حاوي مقدار فيبر بالا و كالري كم براي پيشگيري و كنترل ديابت عالي هستند. نصف فنجان كلم بروكلي حدود 5 گرم فيبر دارد اما فقط حاوي 50 كالري است. به علاوه، اين سبزي تركيبات مفيدي دارد كه مي تواند از آسيب هاي اين بيماري به عروق خوني پيشگيري كند
.

حفظ و بهبود استحكام استخوان ها
افرادي كه نسبت به لاكتوز حساسيت دارند مي تواند حساب ويژه اي روي كلم بروكلي باز كنند. در واقع، اين سبزي حاوي كلسيم و ويتامين K است كه براي استحكام استخوان ها ضروري خواهد بود. كلم بروكلي به ويژه براي خانم هاي در آستانه دوران يائسگي مفيد است زيرا كاهش استروژن خون مي تواند زمينه ساز تحليل استخواني باشد.

نكته اي كه بايد در مورد مصرف كلم بروكلي به خاطر داشت اين است كه شكل خام آن ارجحيت دارد زيرا گرما و بخار آب بسياري از تركيبات ضد سرطاني آن را از بين مي برد.

خواص درماني بروكلي

تابناك Noavard YJC


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۱۹:۴۶ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

سلامت پوست با سير
سير با دارا بودن مقادير بالاي آليسين مي‌تواند به ريزش موي شما پايان دهد. آليسين تركيب سولفورداري است كه در پياز هم وجود داشته و نقش بسيار مهمي در درمان ريزش مو بر عهده دارد. مصرف سير براي اين منظور هم به طور خوراكي است و هم به صورت موضعي. از طرف ديگر محتواي بالاي آنتي‌اكسيدان‌ها در سير آن را به تركيبي ضد آكنه تبديل كرده است. مصرف خوراكي آن نيز اين تأثيرات بر پوست و مو را ايجاد خواهد كرد.

از طرفي يكي از درمان‌هاي خانگي تبخال چكاندن آب سير بر روي تبخال است. اين تأثير سير به دليل تركيبات ضدالتهابي است كه به ميزان بالا در سير وجود دارد و باعث كاهش درد و ورم مي‌شود. خيلي از مطالعات نيز نظر بر آن دارند كه مكمل ياري سير نقش موثري در تسريع بهبود زخم‌ها بعد از جراحي‌ها داشته است.

سير، درماني خانگي براي تبخال
قرار دادن سير له شده روي تبخال يك درمان طبيعي و خانگي معروف براي از بين بردن آن است. سير خاصيت ضدالتهابي طبيعي دارد و مي تواند باعث كاهش درد و التهاب تبخال شود. مصرف مكمل هاي سير نيز بهبودي را سرعت مي دهد.

خواص سير براي پوست

رژيم سلامتي وبسايت نوآورد آرگا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۱۹:۲۷ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

اثر ضد التهابي
آرتروز از جمله شايع ترين بيماري هاي مفصلي در سطح جهان مي باشد. اين بيماري سبب انحطاط و تباهي مفاصل بدن شده و در نهايت به مشكلاتي نظير درد و خشكي مفاصل منجر مي شود. در يك مطالعه كنترل شده بر روي 247 فرد مبتلا به آرتروز زانو مشخص گرديد كساني كه از عصاره زنجبيل استفاده مي كنند، درد كمتري داشته و و به دارو هاي مسكن كمتري نياز دارند. نتايج مطالعه ديگري كه در اين باره صورت گرفت حكايت از اين موضوع داشت كه استفاده مالشي و موضعي تركيبي از زنجبيل، بنه، دارچين و روغن كنجد مي تواند درد و سفتي مفاصل را در مبتلايان به آرتروز كاهش دهد.

به عقيده‌ي محققان زنجبيل خواص ضدالتهابي دارد و يك مسكن طبيعي فوق‌العاده است. اين ادويه‌ي خوش عطر حاوي تركيبات ضدالتهابي به نام جينجرول مي‌باشد كه با هر گونه التهاب مقابله مي‌كنند. براي همين افرادي كه از آرتريت روماتوئيد رنج مي‌برند مي‌توانند از زنجبيل استفاده كنند. به خاطر اينكه ژينژرول موجود در آن باعث كاهش التهاب مفاصل شده و دردهاي ناشي از آن را تسكين مي‌دهد. توصيه مي‌كنيم افرادي كه دچار آرتروز و كلا دردهاي مفصلي هستند به طور مرتب از ريزوم زنجبيل استفاده كنند.

كاهش شديد قند خون
هر چند اين حوزه از مطالعات علمي نسبتا جديد محسوب مي شوند، اما مي توان گفت كه زنجبيل داراي خواص ضد ديابتي قوي است. در مطالعه جديدي كه در سال 2015 بر روي 41 بيمار مبتلا به ديابت نوع 2 صورت گرفت، مشخص گرديد كه مصرف 2 گرم پودر زنجبيل در هر روز قند خون ناشتا را 12% كاهش مي دهد. زنجبيل هم چنين شاخص HbA1c (شاخصي براي وضعيت قند خون در بلند مدت) را به طور چشمگيري بهبود مي بخشد، به گونه اي كه مصرف آن در يك دوره زماني 12 هفته اي با 10% كاهش در شاخص HbA1c همراه است.

خواص درماني زنجبيل

نوآورد تبيان مجله سلامت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۱۹:۱۰ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

شيرين براي تسكين علائم قاعدگي
خانم‌ها چند روز مانده به عادتشان دچار دردهايي جسمي و روحي شديد مي‌شوند كه آن‌ها را كلافه مي‌كند. اگر شما هم از اين قبيل مشكلات رنج مي‌بريد مي‌توانيد به اين سيب زميني اعتماد كنيد
. سيب زميني شيرين حاوي ميزان زيادي منگنز و آهن است كه براي تسكين علائم پيش از قاعدگي مفيد است.

سيب زميني شيرين در بارداري
سيب زميني شيرين منبع بسيار خوبي از بتاكاروتن است. بتاكاروتن تركيبي گياهي است كه در بدن به ويتامين
A تبديل مي‌شود. ويتامين A براي رشد و تفكيك بيشتر سلول‌ها و بافت‌ها ضروري بوده و براي رشد سالم جنين از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. به طور كلي به زنان باردار توصيه مي‌شود تا مصرف ويتامين A خود را 40-10 درصد افزايش دهند. حدود 150-100 گرم سيب زميني شيرين پخته شده تمام نياز روزانه‌ فرد را برآورده مي‌كند.

سيب زميني شيرين در بارداري و قاعدگي

هفت گنج Noavard تبيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۱۸:۴۳ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]

افزايش 10 درصدي حجم عضلاني
تحليل عضلاني ناشي از پروتئيني به نام
ATF4 است كه عضلات را از پروتئين هاي مورد نياز خود محروم مي كند. در نتيجه عضلات ضعيف شده و تحليل مي روند. خوشبختانه تركيبي طبيعي در پوست سيب (اسيد اورسوليك) وجود دارد كه به نظر مي رسد مي تواند اين وضعيت را با كاهش فعاليت ATF4 تغيير دهد.

بر اساس تحقيقات صورت گرفته در اين زمينه افزودن اسيد اورزوليك و توماتيدين به رژيم غذايي موش هاي آزمايشگاهي باعث كاهش ضعف عضلاني و افزايش 10 درصدي توده عضلاني آن ها در عرض 2 ماه شد. محققان ابراز اميدواري كرده اند كه از اين پس به كمك اين كشف درمان هاي جديدي در اختيار افراد سالمند قرار خواهد گرفت تا بتوانند مدت زمان طولاني تري فعال و شاداب بمانند.

آب سيب از سكته قلبي پيشگيري مي كند
سيب سرشار از پتاسيم است و سديم كمي دارد، براي همين با فشار خون بالا مقابله مي‌كند. به عقيده‌ي متخصصان، آنتي اكسيدان‌هاي موجود در سيب و به ويژه پُلي فنول‌ها و كوئرستين، جريان خون را بهتر كرده و رگ‌ها را در وضعيت بهتر و سالم‌تري نگه مي‌دارند. توجه داشته باشيد كه آنتي اكسيدان‌هاي سيب بيشتر در پوست آن وجود دارد. بنابراين توصيه مي‌كنيم كه سيب را به طور كامل و با پوست بخوريد.

خواص سيب و آب سيب

قدس آنلاين شهر حديث نوآورد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ فروردين ۱۳۹۵ ] [ ۰۵:۱۸:۱۹ ] [ فاطمه فتحي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
آمار
امروز : 7
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 1644
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب